18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.11godz.51min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gdzie oglądać La Liga, kto transmituje?

Gdzie oglądać La Liga, kto transmituje?

Choć w Hiszpanii nie grają już tacy piłkarze jak Leo Messi czy Sergio Ramos, tutejsza liga piłkarska nadal elektryzuje kibiców na całym świecie. Zastanawiasz się gdzie obejrzeć zmagania Realu Madryt i Barcelony o mistrzostwo La Liga? Transmisja jednej z najsilniejszych lig na świecie nadal prowadzona będzie przez CANAL+ i Eleven Sports.

Jedna liga – dwie stacje TV

Od sezonu 2021/22 do sezonu 2025/26 spotkania hiszpańskiej ligi piłkarskiej nadal będą transmitować naprzemiennie CANAL+ oraz Eleven Sports. Każda z tych stacji pokaże po 5 wybranych la liga transmisja w ciągu kolejki. Transmitowane mecze wybierane są naprzemiennie – w jednym tygodniu pierwszeństwo wyboru ma Eleven Sports, w kolejnym CANAL+. Wyjątkiem jest najbardziej prestiżowe spotkanie w każdym sezonie La Liga.

Transmisja słynnego El Clásico, czyli starcia pomiędzy Realem Madryt, a Barceloną, pokazywana będzie przez obie stacje. Kibice nieposiadający dostępu do którejś z tych stacji nie będą pokrzywdzeni, a ci, którzy mają w swojej ofercie telewizyjnej obie, mogą dokonać wyboru chociażby ze względu na preferowanych komentatorów spotkania.

Eleven Sports oraz CANAL+ poza transmisją meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii – La Liga Santanter – mogą również jednorazowo pokazać wybrane spotkanie rozgrywane na drugim szczeblu ligi – La Liga SmartBank. To nie koniec atrakcji dla sympatyków rozgrywek z Półwyspu Iberyjskiego. Obie stacje przygotowały dla widzów wiele ciekawych magazynów sportowych poświęconych zmaganiom Karima Benzemy, Gerarda Piqué i spółki.

To przede wszystkim standardowe studio meczowe, magazyny pokazujące skróty spotkań minionej kolejki i podsumowania, ale także formy publicystyczne. CANAL+ w każdy poniedziałek emituje swój nowy magazyn ligi hiszpańskiej, Hola LaLiga, którego gospodarzami są eksperci od piłki hiszpańskiej – Tomasz Ćwiąkała, który w niedalekiej przeszłości był ekspertem Eleven, oraz Łukasz Wiśniowski, kolejny nowy nabytek CANAL+.

la liga transmisja

Transmisje na innych platformach

Choć Eleven Sports i CANAL+ są konkurentami na rynku kanałów sportowych, ich współpraca umożliwia pogodzenie interesów kibiców nieposiadających obu stacji. Właścicielem umowy licencyjnej z LaLiga jest Eleven Sports, który na zasadzie sublicencji podzielił się połową praw do transmisji z CANAL+. Co jednak w przypadku, jeśli kibice hiszpańskich klubów piłkarskich nie posiadają w swojej ofercie telewizyjnej żadnego z nich?

Transmisje jednej z najsilniejszych lig świata można śledzić również za pośrednictwem wielu innych platform, dostępnych również internetowo. Eleven Sports prowadzi własną usługę transmisji internetowej. Na stronie elevensports.pl istnieje możliwość wykupienia pakietu czterech kanałów ELEVEN, które można wyświetlać na komputerze, tablecie lub smartfonie, a także w usłudze Smart TV.  Swoją usługę internetową prowadzi również CANAL+.

Za pośrednictwem CANAL+ online, wybierając pakiet SPORT, można uzyskać dostęp do obu stacji. Eleven Sports oraz CANAL+ są dostępne także na innych, niezależnych platformach, takich jak Polsat Box Go albo Player.pl.

Transmisje u bukmacherów

Wszystkie mecze La Liga można również oglądać za darmo u bukmacherów np. u bukmachera Fortuna.

mainXX:/2021/12/gdzie-ogladac-la-liga-kto-transmituje/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.