31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.9godz.6min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puchar Gampera czyli mały wielki turniej

Puchar Gampera czyli mały wielki turniej

Puchar Gampera to jedno z najważniejszych wydarzeń w przedsezonowym kalendarzu FC Barcelony. Co roku przyciąga wielu kibiców, którzy nie mogą doczekać się rozpoczęcia kolejnego sezonu La Ligi.

Jesteś kibicem FC Barcelony i z niecierpliwością czekasz na kolejne występy Roberta Lewandowskiego? Już teraz sprawdź jakie promocje na nadchodzący sezon przygotowali popularni bukmacherzy. Przed rozpoczęciem sezonu operatorzy zakładów oferują więcej bonusów bukmacherskich takich jak Betfan kod promocyjny dla nowych użytkowników.

Trochę historii

Zainaugurowany w 1966 roku Puchar został nazwany na cześć Joana Gampera, założyciela Dumy Katalonii. Jest to turniej towarzyski, który odbywa się każdego lata na Camp Nou w Barcelonie. Turniej jest częścią otwarcia nowego sezonua także okazją do prezentacji nowych piłkarzy.

Pierwotnie w rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Rozgrywano dwa półfinały, a następnie mecz o trzecie miejsce i finał. W 1997 roku podjęto decyzję o zmianie formatu przedsezonowych rozgrywek i ograniczono je tylko do jednego meczu podczas, którego Blaugrana rywalizuje z zaproszonym przez siebie rywalem.

Mimo, że zwycięstwo nie daje punktów w żadnej lidze ani nie wpływa na miejsce drużyny w europejskich rozgrywkach, jego znaczenie nie jest małe. Rywalem zazwyczaj jest znana, utytułowana drużyna co sprawia, że jest to nie tylko okazja do podziwiania Barcelony w akcji, ale także możliwość zobaczenia drużyn, które rzadko bywają w Hiszpanii.

W tym roku Tottenham

Edycja 2023 przyciąga wielką uwagę. Z powodu ostatnich zmian w składzie drużyny, kibice z niecierpliwością czekają na to, jak nowi zawodnicy poradzą sobie w grze. Rywalem Barcelony w tym roku jest Tottenham Hotspur czyli drużyna z czołówki Premier League, co dodatkowo mocno podnosi rangę tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się już 8 sierpnia o godzinie 20. Z powodu trwającej przebudowy Camp Nou zostanie ono rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie.

Podczas gdy wynik meczu jest ważny, dla wielu kibiców najbardziej ekscytującą częścią Pucharu Gampera jest możliwość zobaczenia drużyny w akcji po długim okresie przerwy letniej. Jest to prawdziwe święto piłki nożnej, które pokazuje, że nie wszystko co najlepsze w sporcie zależy tylko od końcowych rezultatów.

Nowe talenty

Puchar Gampera jest również świetną okazją do poznania młodych talentów i obserwacji ich rozwoju. Barcelona jest znana z inwestowania w młodych zawodników, którzy często po raz pierwszy mają okazję pokazać swoje umiejętności.

Wielu kibiców postrzega Puchar Gampera jako kluczowy element przygotowania do rozgrywek. Nie tylko pozwala na ocenę formy drużyny, ale również daje pierwszy rzut oka na to, czego możemy się spodziewać w nadchodzącym sezonie. Bez wątpienia ten mecz jest obowiązkowym punktem letniego kalendarza wszystkich katalońskich kibiców.

mainXX:/2023/08/puchar-gampera-czyli-maly-wielki-turniej/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.