6dn.6godz.34min.
11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça Regal wraca na zwycięską ścieżkę

Zdaje się, że Barça Regal wraca powoli na zwycięską ścieżkę po wygranej nad Brose Baskets w Palau Blaugrana. Była to pierwsza kolejka Euroligi.

Bohaterem meczu został okrzyknięty Ante Tomić, który zdobył 12 punktów, zaliczył 9 zbiórek i 4 asysty w ciągu zaledwie 24 minut gry. Barcelona bez wątpienia potrzebowała takiego wieczora, jak ten piątkowy po dwóch ligowych porażkach w nowym sezonie. Gospodarze dominowali od początku meczu. Dużo radości kibicom sprawili Navarro oraz Jasikevičius, którzy dobrze wkomponowali się w zespół. Czwarta kwarta wzbudziła lekki niepokój, gdyż goście z Niemiec zmniejszyli przewagę, ale nie udało im się zniwelować jej do końca.

Początek był nerwowy, gdyż pierwsze siedem rzutów nie znalazło drogi do kosza (trzy rzuty gospodarzy i cztery gości), później pierwszą trójkę rzucił zawodnik Brose – Nachbar. Następnie Barça Regal dała prawdziwy koncert w defensywie, a w ofensywie brylowali Tomić oraz Mickeal. Niemcy odpowiedzili zaledwie jednym celnym rzutem na dziewięć prób w ciągu pierwszych pięciu minut spotkania.

Również ławka rezerwowych Blaugrany spisała się bardzo dobrze. Nathan Jawai zaliczył kilka udanch bloków, a Navarro wprowadził trochę spokoju oraz wyprowadził swój zespół na bezpieczne prowadzenie. Barcelona Regal prowadziła już nawet dwudziestoma punktami na początku drugiej kwarty, ale goście podjęli wyzwanie i pokazali, że nie zamierzają składać broni. Zdobyli siedem punktów z rzędu i Xavi Pascual był zmuszony, aby wziąć przerwę na żądanie. Wtedy na parkiecie pojawił się Jasikevičius i przy wsparciu Tomicia oraz Wallace”a znów dał Barcelonie wysokie prowadzenie do przerwy (43:26).

Obraz gry nie zmienił się zbytnio w trzeciej kwarcie, oba zespoły grały kosz za kosz. Mickeal i Lorbek trafiali dla gospodarzy, a Nachbar wciąż ratował ekipę Brose Baskets. Zmiana nastąpiła w ciągu ostatnich dziesięciu minut meczu. Duma Katalonii chyba była już myślami w szatni, ponieważ drużyna z Niemiec przejęła inicjatywę i zaczęła trafiać seriami. Natomiast z drugiej strony, Barcelona traciła coraz więcej piłek i pudłowała z dystansu. Ostatecznie goście zmniejszyli stratę do 12 punktów i nie byli w stanie zrobić nic więcej. Barcelona Regal wygrała 72:60 i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

FCB Regal: Huertas (6), Ingles (3), Mickeal (12), Lorbek (11), Tomić (12); Sada, Navarro (4), Jasikevičius (4), Todorović, Wallace (10), Rabaseda (2) i Jawai (8).

Brose Baskets Bamberg: Goldsberry (3), Nachbar (20), Jacobsen, Gavel (5), Zirbes (8); Gipson (5), Tadda (1), Neumann (1), Ford (2), Williams (8) i Jacobsen (7).

Źródło: FCBarcelona.com

27/04/2024 / 14:00

05/05/2024 / 02:00

mainXX:/2012/10/barca-regal-wraca-na-zwycieska-sciezke/