04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.19min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça zagra w Gazie?

Barça zagra w Gazie?

Hamad Bin Jalifa al Zanim, twórca Quatar Foundation, sprawdza możliwość, czy FC Barcelona mogłaby rozegrać spotkanie towarzyskie w Gazie.


Hamad Bin Jalifa al Zanim obiecał szefowi rządu Hamasu w Gazie, Ismailowi Haniye, że postara się sprowadzić drużynę FC Barcelony dla miejscowej ludności, jak głoszą lokalne media.

 

Internetowe wydania gazety „Yediot Aharonot” i „Maariv” oraz palestyńska agencja prasowa „Palpress” zauważa, że zobowiązanie zostało podjęte po niedzielnym spotkaniu w Gazie, czyli podczas pierwszej oficjalnej wizyty głowy państwa od czasu przejęcia kontroli nas islamskim ruchem w 2007 roku.

 

FC Barcelona w Palestynie jest dość popularna, a na tyle, że podczas, gdy Guilad Shalit został zaproszony na Camp Nou, aby obejrzeć mecz z Realem Madryt, zbojkotowali katalońską drużynę we wszystkich możliwych mediach.

 

Haniye, którego ogromna pasja do futbolu jest bardzo znana, powiedział, że aby doszło do takiej wizyty musi nastąpić „przerwanie oblężenia Gazy”. „Celem wizyty i ważną rzeczą jest to, że oblężenie zostanie złamane„, żartują kibice Realu Madryt, według „Maariv”.

 

Hamad Bin jest założycielem Quatar Fondation w 1995 roku. Od 2010 roku jest to sponsor FC Barcelony, który ma udział środków w wysokości 29-33 milionów euro za sezon aż do 2016 roku.

 

Źródło: Sport.es

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

mainXX:/2012/10/barca-zagra-w-gazie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.