6dn.9godz.51min.
11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Manita na Vallecas: Rayo Vallecano 0-5 FC Barcelona

FC Barcelona zgodnie z obowiązującym prawem w Vallecas wygrała 5:0 dzięki golom Villi, Messiego (2), Xaviego oraz Ceska i zaliczyła najlepszy start w sezonie ligowym w historii.

Barcelona kontynuuje imponujący początek sezonu wysokim zwycięstwem w Vallecas, zanotowując ósme zwycięstwo oraz remis w pierwszych dziewięciu kolejkach La Liga. Bramki Villi, Messiego (2), Xaviego, Ceska pozwalają Barcelonie mieć bardzo równy start, do którego przyczyniły się zwycięstwa, zachowanie drużyny po drugim golu oraz to, jak zawodnicy Tito skorzystali z cofniętej drugiej lini Rayo.

Trudny początek

Tito ostrzegał, że to może być trudny mecz i przez pierwszy kwadrans wydawało się, że przebojowe Rayo podjęło wyzwanie Barçy w walce o posiadanie piłki, a nawet było bliskie przejęcia inicjatywy. Barcelonie, z Adriano i Busquetsem na środku obrony, było trudno połączyć formację defensywną z pomocą.

Villa otwiera wynik

Wtedy, w 20. minucie Cesc i Villa wspaniale się porozumieli i asturyjski napastnik posłał płaską piłkę obok bramkarza, zdobywając pierwszego gola jako zawodnik dający Barcelonie prowadzenie. Będąc na prowadzeniu, Barça przejęła kontrolę i zaczęła dominować w posiadaniu piłki, ale nie padło więcej bramek przed przerwą.

Wspaniały drugi gol

W drugiej połowie Barcelona wyszła bardzo zmotywowana, aby rozstrzygnąć mecz i po dwóch minutach Messi wykorzystał genialny ruch kolegów. Pedro pokonał dwóch obrońców, posłał piłkę do Montoyi, który wystawił ją najlepszemu piłkarzowi świata posyłającemu ją po raz drugi do bramki.

Xavi, Cesc i Messi zakończyli mecz

Rayo nadal próbowało i Paco Jémez zdjął Casado, a jego miejsce zajął Nicki Bille. Był to odważny ruch, który miał na celu, aby Barcelona w pełni nie wykorzystała przestrzeni między formacjami Rayo, ale Messi, Xavi i Cesc z łatwością poradzili sobie ze zdobyciem goli.

Rayo Vallecano 0-5 FC Barcelona

20″ Villa 0-1 (asysta Cesc)

47″ Messi 0-2 (asysta Montoya)

78″ Xavi 0-3 (asysta Alba)

81″ Cesc 0-4 (asysta Pedro)

88″ Messi 0-5 (asysta Cesc)

FC Barcelona: Victor Valdes – Martin Montoya, Sergio Busquets, Adriano, Jordi Alba (81″ Marc Bartra) – Alex Song, Xavi (83″ Jonathan dos Santos), Cesc Fabregas – Lionel Messi, Pedro, David Villa (62″ Alexis)

Rayo Vallecano: Ruben – Tito, Jordi Amat, Rodri, Jose Manuel Casado (67″ Nickie Billie) – Javi Fuego, Jose Carlos, Leo Baptistao (74″ Franco Vazquez) – Alejandro Dominguez, Piti (58″ Lass), Andrija Delibasic