Messi jest popularniejszy w USA niż Dwyane Wade

Messi jest popularniejszy w USA niż Dwyane Wade

Co miesiąc stacja ESPN publikuje listę najpopularniejszych sportowców w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że Lionel Messi jest popularniejszy niż gwiazda mistrzów NBA, Miami Heat – Dwyane Wade.


W badaniach uczestniczą zwykli Amerykanie, którzy oglądają sport w telewizji i taka lista ukazuje się już od dwunastu lat. Odpowiedzialnymi za te badania są: znany socjolog – Rich Luker oraz dziennikarz – Roger Bennett.

 

Najpopularniejszym sportem jest „soccer”, który obejmuje zarówno ligę MLS, jak i rozgrywki międzynarodowe. Na drugiej pozycji uplasowała się liga NBA (koszykówka), a później MLB (baseball). Badania zostały przeprowadzone wśród ludzi pomiędzy 12 a 24 rokiem życia. Lionel Messi okazał się bardziej rozpoznawalny niż Dwyane Wade (Miami Heat), Alberto Pujols (baseball, Los Angeles Angels), a także Derek Jeter (New York Yankees).

 

Argentyńczyk zajął 16. miejsce wśród 50 najpopularniejszych sportowców w USA. Nie jest on jednak jedynym piłkarzem w tym zestawieniu. Na 20. lokacie uplasował się David Beckham, a cztery miejsca dalej – Cristiano Ronaldo.

 

Źródło: Sport.es

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB