4dn.18godz.43min.

Pewne zwycięstwo Barçy Regal

Barcelona Regal przedłużyła swoją passę zwycięstw, ponieważ pokonała CB Canarias 100:75. Kluczem do wygranej była niesamowita skuteczność Blaugrany z dystansu, a bohaterem meczu był Juan Carlos Navarro (21 punktów i 8 asyst).

Kibice w hali Palau Blaugrana byli świadkami fantastycznego koszykarskiego popisu Barçy Regal. Chodzi tutaj głównie o drugą połowę, kiedy to Katalończycy zagrali koncertowo 20 minut. Drużyna Canarias po pierwszej połowie mogła jeszcze myśleć o zwycięstwie, ale gospodarze szybko zniszczyli te marzenia.

Do przerwy było 48:42 dla podopiecznych Xaviego Pascuala, ale później Barcelona zagrała na poziomie, który był nieosiągalny dla rywali. Największą bronią Katalończyków były rzuty z dystansu i pomogły one w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Znakomite zawody rozegrał Juan Carlos Navarro, który zdobył 21 punktów oraz zaliczył 8 asyst. W „trumnie” panował Ante Tomić, który skutecznie zniechęcił zawodników Canarias do gry. Goście byli zmuszeniu do oddawania większej ilości rzutów zza łuku. Wyszło im to jednak na dobre, gdyż Levi Rost trafił czterokrotnie, a szkoleniowiec Dumy Katalonii był zmuszony do wzięcia przerwy na żądanie.

Wszystko zaczynało wracać do normy po trójce Marcelinho Huertasa i indywidualnej akcji Navarro. Swoje trzy grosze dołożył również Xavi Rabaseda, który zdobył siedem punktów z rzędu i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie. Sada dobrze obsługiwał Tomicia pod koszem i na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze. Po przerwie Barcelona pokazała gościom jak się gra w koszykówkę. Za trzy punkty trafiali prawie wszyscy: Navarro, Lorbek, Huertas, Wallace. Ostatecznie gospodarze trafili 10 takich rzutów na 19 prób i po trzeciej kwarcie prowadzili 79:62.

Navarro w pierwszej połowie zdobył tylko dwa punkty, ale w drugiej już dziewiętnaście. Tomić (19 punktów) i Lorbek (12) godnie wspomagali Katalończyka i Barcelona wygrała 100:75. Setny punkt dla Dumy Katalonii zdobył Abrines. W spotkaniu zabrakło kontuzjowanego Pete”a Mickeal”a.