31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.9godz.12min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavier Pascual: Dynamo Mińsk może pokonać każdego

Xavier Pascual: Dynamo Mińsk może pokonać każdego

Trener Barcelony Intersport podkreślił, że ich jutrzejszy rywal, „to silny zespół, jednak nie udało mu się jeszcze pokonać Berlinu i Zagrzebia”.

Piłkarze ręczni kontynuują swoją drogę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jutro czeka ich kolejny sprawdzian – o 16:15, we własnej hali podejmą Dynamo Mińsk. Zespół ten debiutantem w europejskich pucharach, ale jak na razie prezentuje wysoki poziom gry.

Xavi Pascual postanowił przeanalizować styl gry przeciwnika przed trzecim meczem fazy grupowej i tak się o nim wypowiedział. „Należy zachować wiele szacunku dla tych graczy, którzy grali ostatnio bardzo dobrze, jedna mieli ogromnego pecha do wyników. Jest to naprawdę silny zespół, któremu jednak nie udało odnieść się upragnionego zwycięstwa.”

Z Dynamem Mińsk Barcelona mierzyła się już w sparingach, więc dla trenera szczegółowa analiza gry Białorusinów nie jest trudnym zadaniem. „Jest to zespół, który niejednokrotnie pokazywał swój potencjał. Dynamo może pokonać każdego.”

Gracze Barcelony u siebie pozostają niepokonani od początku obecnego sezonu. Tak dobry wynik dał graczom już dwa tytuły – Superpuchar Katalonii i Superpuchar Ligi ASOBAL, a także sześć zwycięstw ligowych i dwie wygrane w Lidze Mistrzów.

Trener podkreślił, że „naszym obowiązkiem jest kontynuowanie tej wspaniałej passy. My jesteśmy Barçą, więc jesteśmy przyzwyczajeni do presji, jakiej na nas wywierają. Chcemy dalej zwyciężać, tym bardziej, że przed nami coraz trudniejsi przeciwnicy.”

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy piłce ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2012/10/xavier-pascual-dynamo-minsk-moze-pokonac-kazdego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.