1dn.22godz.44min.

Zwycięstwo w Huesca (25:30)

Klub z Katalonii wygrał już siódme spotkanie na siedem możliwych. Poza tym stracił najmniej bramek (176) i zdobył ich najwięcej (275) ze wszystkich zespołów biorących udział w rozgrywkach Ligi ASOBAL.

W sobotnim spotkaniu Barcelona Intersport pokonała Balomano Huesca (25:30). Już od początku spotkania utrzymywała się między nimi dwubramkowa przewaga. W 37 minucie goście prowadzili największą ilością strzelonych goli (13:20) i tym samym potwierdzili, kto tak naprawdę dominuje na boisku. Tak więc ostatecznie zespół Xaviego Pascuala odniósł siódme zwycięstwo i prowadzi w tabeli wyprzedzając Atlético Madryt dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Solidna obrona

Blaugrana po raz kolejny pokazała, że linia obrony jest jej jedną z mocniejszych stron. Liderzy tabeli wykonali świetną pracę zatrzymując ataki przeciwnika. Dobra gra w obronie pozwalała im na większą ilość strzelonych bramek i stworzenie niebezpieczeństwa z kontrataków.

Największa różnica (13:20)

W siódmej minucie drugiej połowy meczu nastąpił punkt zwrotny. Barcelona utrzymała równowagę pomiędzy ofensywą i defensywą i dzięki niej była w stanie zdobyć wysoką przewagę punktową, zapewniającą jej bezpieczeństwo w późniejszym etapie spotkania.

Gwiazda Šarić

Bramkarz Barcelony jest najważniejszą osobą, która zadecydowała o zwycięstwie swojej ekipy. Reprezentant Serbii 15 razy zatrzymywał ataki przeciwnika, często w kluczowych momentach dla losów całego spotkania. Solidna obrona bramkarza sprawiła, że reszta zespołu nie musiała się aż tak obawiać o wynik całego spotkania.

Debiut Nacho Bioscy

Do zwycięstwa Barcelony przyczyniła się jeszcze jedna osoba, a był nią debiutujący Nacho Biosca. Bramkarz, na co dzień występujący w Barcelonie B Intersport, we wczorajszym spotkaniu zastąpił kontuzjowanego Šterbika. Biosca jest drugim zawodnikiem, który zadebiutował w tym sezonie w zespole Barcelony. Wcześniej Xavi Castro zadebiutował w spotkaniu na Palau Blaugrana.

Dobra skuteczność

Skuteczność Barcelony we wczorajszym spotkaniu wynosiła 67%.Najwięcej bramek dla drużyny z Katalonii strzelili Víctor Tomás i Siarhei Rutenka – obaj po pięć goli z 63% skutecznością. Cztery razy próbował strzelać Eduardo Gurbindo i za każdym razem trafiał w światło bramki. Warto też podkreślić, że wszystkie próby kontrataków zakończyły się sukcesem.

Balonmano Huesca: 25
FC Barcelona Intersport: 30

Skład zespołów (strzelone bramki)

Balonmano Huesca (11+14): J. Rodríguez (Corrales), Bartolomé, Ancizu (3), Saubich (5), Rochel (2), Cano, González (2), Ruiz (5), Montero (1), Grau (4), Mira, Espigol i Demovic.

FC Barcelona (15+15): Saric (Biosca), Noddesbo (1), Victor Tomás (5), Entrerriós (3), Sorhaindo (1), Sarmiento (3), Bengoechea (2), Montoro (2), Gurbindo (4), Aguirrezabalaga (1), Rutenka (5), Stranovsky (3) i Morros.

Sędziowie: Merino i Moyano

Bramki

Pierwsza połowa: 1:3 (5’); 3:5 (10’); 5:7 (15’); 711 (20’); 11:12 (25’); 11:15
Druga połowa: 13:17 (35’); 15:20 (40’); 17:22 (45’); 19:26 (50’); 22:28 (55’); 25:30

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy piłce ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

Źródło: FCBarcelona.cat / własne