28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.32min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Tito

Konferencja prasowa Tito

Trener FC Barcelony, Tito Vilanova, podczas konferencji prasowej przed meczem z Celtą Vigo przyznał, że Lionel Messi będzie dostępny dla drużyny w sobotę wieczorem. Przypominamy, że piątkowy trening odbył się bez Argentyńczyka.


Leo Messi był nieobecny na piątkowym treningu FC Barcelony. Argentyńczyk za zgodą klubu z powodu spraw rodzinnych został zwolniony z ćwiczeń razem z resztą kolegów i Tito Vilanovą. Trener wyjaśnił podczas konferencji prasowej, że „Zasadniczo będzie on brany pod uwagę przy kadrze na Celtę. To, że dziś nie trenował, niczego nie zmienia, dla nas nadal jest ważny”.

 

O rywalu


Tito Vilanova poświęcił wiele słów do opisania galicyjskiej drużyny, z którą przyjdzie się zmierzyć FC Barcelonie w sobotę. Obecnie Celta Vigo jest trzynasta w tabeli. „Jest to zespół, który preferuje długie posiadanie piłki i swoją dobrą grę z tyłu. Musimy umiejętnie zabrać im piłkę, aby nie pozwolić na rozwinięcie skrzydeł. Celta spróbuje grać dobrą piłkę i opanować boisko, aby wygrać”. Na temat trenera przyznał, że ma z nim „dobre wspomnienia” i „Traktował mnie bardzo dobrze”.

 

Powrót Piqué już blisko


Trener wypowiedział się również na temat Gerarda Piqué, który nie wraca do gry od ponad miesiąca: „Zaczyna trenować każdego dnia bardziej intensywnie i jego powrót do drużyny jest już teraz kwestią czasu. Ważne jest, aby stopniowo odzyskiwać piłkarzy, zwłaszcza na te pozycje, gdzie również brakuje nam Carlesa Puyola”. Z drugiej strony, Tito powiedział, że jest zadowolony z pracy i wyników Alexisa Sáncheza, który robi to „o co go poproszę”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

mainXX:/2012/11/konferencja-prasowa-tito-przed-celta/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.