2dn.6godz.22min.

Powrót na zwycięską ścieżkę: Huesca – Barça B 1:4

Barcelona B rozegrała wczoraj zaległy mecz 11. kolejki Segunda División. Rywalem podopiecznych Eusebio była Huesca. Mecz zakończył się zwycięstwem Barçy B 4:1. Gole zdobywali: Sergi Gómez (67’), Rafinha (70’), Deulofeu (88’) i Luis Alberto (93’).

Podopieczni Eusebio w tym meczu byli lepsi od swoich rywali. Jednak to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie. W 17. minucie pierwszego gola w tym meczu zdobył Camacho. Piłkarze Barçy B jednak nie chcieli tego meczu przegrać i dzięki wysokiej skuteczności pod koniec spotkania, odnieśli zwycięstwo 4:1.

Obie drużyny wyszły na murawę z jasnym celem – każdy chciał zgarnąć komplet punktów. W pierwszych minutach lepsze okazje mieli gospodarze. Na ataki Hueski odpowiedzieli Luis Alberto i Kiko Femenia. Dobrze na początku spotkania spisywał się bramkarz gospodarzy – Luis Garcia. W 17. minucie to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramkę strzelił Camacho i Barça B musiała zacząć odrabiać straty. Po golu dla Hueski gospodarze cofnęli się do defensywy. Barcelona B zaczęła przeważać w tym spotkaniu, jednak żaden ze strzałów nie znalazł drogi do bramki. Wynik do przerwy nie uległ zmianie i gospodarze schodzili do szatni, prowadząc 1:0.

Eusebio widząc, co się dzieję, postanowił dokonać zmiany. Na początku drugiej połowy na boisku zameldował się Dongou. Początek drugiej połowy wyglądał praktycznie jak pierwsza. Barça B atakowała, a Huesca skupiła się na obronie. Liczne ataki musiały doprowadzić do strzelenia pierwszej bramki, a uczynił to Sergi Gómez w 67. minucie. Gol na 1:1 wyraźnie podciął skrzydła gospodarzom. Efektem czego trzy minuty później był gol na 2:1 autorstwa Rafinhy. Huesca nie chciała się poddawać i zaczęła atakować, jednak w 88. minucie gola na 3:1 zdobył Deulofeu, a gospodarzy w doliczonym czasie dobił Luis Alberto. Barcelona B wygrała to spotkanie 4:1 i obecnie zajmuję piąte miejsce w tabeli.

SD Huesca, 1

FC BARCELONA B, 4

Huesca: Luis Garcia, Helguera, Lázaro, David López, Núñez (Borja, 79’), Camacho, Larena, Sergio Díaz, Nacho Novo (Jokin, 66’), Alex Pérez i Llamas.

Barça B: Masip, S. Gómez, Planas (Dongou, 45’), Lombán, Espinosa, Luis Alberto, Rafinha, Patric, Kiko Femenía (Deulofeu, 62’), Lobato i Gustavo Ledes.

Gole: 1-0, Camacho (17’); 1-1 Sergi Gómez (67’); 1-2 Rafinha (70’); 1-3 Deulofeu (88’); 1-4 Luis Alberto (93’).